Jays s-Jays – nový král špuntů okolo 1tis Kč.

Jays je mladá švédská značka specializující se na in-earová sluchátka. V čechách si vysloužila obrovský úspěch, protože její in-eary jsou velmi kvalitní, luxusně vybavené a ve srovnání s konkurencí cenově velmi výhodné.

dvoupásmové q-Jays - nejmenší in-ear na trhu.

dvoupásmové q-Jays - nejmenší in-ear na trhu.

Nejoblíbenějším a nejznámějším modelem značky je bezpochyby q-Jays, což je nejlevnější dvoupásmový špunt na trhu a k tomu jedno z nejmenších in-earových sluchátek vůbec.

Trochu stranou zájmu byl model s-Jays, který se donedávna prodával lehce přes 2tis kč. Jenže firma se rozhodla obměnit sortiment a s-Jays končí (budou nahrazeny novými modely). Díky tomu se však tyto skvělé špunty dostaly do výprodeje a do vyprodání zásob je možné je pořídit za  cca 1tis kč. Dostávají se tak do společnosti špuntů jako Sennheiser CX 300 a spol, avšak oproti nim jsou na uplně jiné úrovni – dvojnásobná cena je zkrátka znát. sluchátka mají nádech highendového zvuku a přestože mají poměrně výrazné basy (což je typické právě pro levnější sluchátka), jsou to basy rychlé, prokreslené a velmi kvalitní – žádné dunění typu Koss Porta Pro… Krom skvělých basů samozřejmě skvěle hrají i středy a výšky, celkově zvuk uspokojí i velmi náročného posluchače.

Sennheisery CX300 donedávna kralovali kategorii sluchátek okolo jednoho tisíce kč, avšak přinejmenší do té doby, než se definitivně doprodají se musí krčit ve stínu s-Jays.

s-Jays

s-Jays

Jays s-Jays koupíte momentálně nejlevněji na sluchatka.net, k dispozici jsou však již pouze v bílé barvě. Podrobnosti o nich si můžete přečíst třeba v téhle recenzi.

Posted on Duben 2, 2010 at 11:08 by admin · Permalink
In: recenze a testy

Dva komentáře

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by Anonym
  on 15. 6. 2012 at 13:29
  Permalink

  Musím potvrdit, že se jedná o zvukově velmi kvalitní sluchátka, jsem hifista a kopuil jsem je ještě za cenu 2000kč určitě to nebyla špatná koupě co se týče zvuku. Jediné co musím sluchátkům vytknout je kvalita kabelu. V částech namáhaných na ohyb (vývod kabelu u sluchátka a u jack konektoru) se izolace doslova zlomila po cca pul roku používání. Toto je nejspíše daň za vysokou tvrdost použitého polymeru izolace. Po necelém roku byly kabel v takovém stavu, že mi nezbylo než sluchátka rozdělat a kabel vyměnit (nahradil sem ho kabel od základních sluchátek k telefonu sonyericsson) a sluchátka dobře slouží již 4 rok. Což potvrzuje, že se nejednalo o neopatrné zacházení s kabelem, ale opravdu o špatnou kvalitu.

 2. Written by admin
  on 5. 9. 2012 at 15:04
  Permalink

  tento kabel byl hodně citlivý na styk s potem – poté tvrdl. je to indviduální, někomu jinému zase ztvrdne třeba Váš kabel od sonyericsoon. nedá se řict, že kabel s-jays by nebyl kvalitní…

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply