Chraňte svůj sluch na koncertech a fesťácích

Již zde bylo řečeno, že koncept in-ear sluchátek vynaleznla americká firma Etymotic Research. Ovšem tato společnost se primárně rozhodně nezabývá sluchátky, to je jen jakási „bokovka“ v jejich činnosti. Jejich hlavní činností je ochrana sluchu a výzkum a vývoj všeho možného, co s touto oblastní souvisí. Nabízí k prodeji mnoho různých produktů, které mají za cíl chránit náš slucht. Relativně levně nabízí jednoduché ochranné špunty, určené zejména pro hudebníky, ale i širokou veřejnost. Oproti obyčejným špuntům z lékarny se liší tím, že zvuk potlačují relativně jemně a hlavně jej nezkreslují. Takže na koncertě si plně vychutnáte kvalitní zvuk, ale neničíte si své uši přílišnou hlasitostí.
Využití špunty najdou nejen na koncertech, ale osvědčili se i na dálnici v autě, na jakékoliv společenské události, kde je více lidí atd… Výhodou je, že se můžete normálně bavit s lidmi, vnímat okolí, užít si kvalitní zvuk koncertu …a přitom je Váš sluch hráněn.

Nebudu se tady zabývat detaily, protože o těchto špuntech již bylo napsáno hodně. V češtině např. tady: http://crtec.blogspot.com/2010/06/etymotic-er-20-povinna-vybava-na.html nebo tady: http://josef-prusa.eu/obsah/blog/recenze-etymotic-er-20-etyplugs.html

Posted on Červen 26, 2010 at 14:32 by admin · Permalink
In: Nezařazené

Leave a Reply