Jedno sluchátko hraje potichu

Ráda bych reklamovala sluchátka. Jedno sluchátko téměř úplne přestalo hrát, hraje velmi potcihu. Zkoušela jsem to i na jiných přehravačích, ale bohužel je to všude stejné.

Toto je velice častý „problém“ s in-ear sluchátky. Avšak netřeba panikařit a už vůbec není potřeba posílat sluchátka k reklamaci. Tato „závada“ je téměř vždy způsobena ucpáním filtru sluchátka ušním mazem. Lepší modely mívají vyměnitelné filtry, které stačí vyjmout a nahradit filtrem čistým. U levnějších modelů je nutné přistoupit k čištění. Je možné použít silný líh z lékárny, či lépe izopropyl-alkohol (IPA). Dokonce se osvědčil i obyčejný peroxid vodíku (který údajně opravdu ušní maz rozpouští). Stačí v kapalině namočit vatovou tyčinku či tampón a důkladně mřížku či krček sluchátka vyčistit.

Jsou i případy opravdu silného znečištění, kdy je mřížka ucpaná i zevnitř. Někdy zabere několikahodinové „odmočení“ sluchátka v lihu, v krajním případě je někdy nutné mřížku uplně odstranit. Samozřejmě odmočit je potřeba pouze uplný konec sluchátka (mřížku), kde se nenachází žádná elektronika či jiná součástka. Nikdy do tekutiny neponořujte sluchátko celé – zničili byste jej!.

Jak už to tak bývá, nejjednodušší je prevence. Stačí pečlivě a pravidelně čistit ušní maz v uších a občas sejmout nástavce a důkladně je očistit (i „zevnitř“). Jednoznačným zabiákem pak je vlhkost – stačí si sluchátka nasadit  po sprše či hodně spocený a filtr se ucpe ihned. Dokonce se to může podařit i u úplně nových, sotva vybalených sluchátek. Buďte tedy obzvláště obezřetní při používání ve vlhkých podmínkách.

Posted on Listopad 21, 2010 at 11:49 by admin · Permalink
In: Nezařazené

12 Responses

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by rholas
  on 21. 11. 2010 at 12:58
  Permalink

  Stačí i bourbon 😉

 2. Written by admin
  on 8. 12. 2010 at 23:59
  Permalink

  takové plýtvání by bylo trestuhodné. tuhle jsem neměl doma líh a pokušení použít slivovici jsem naštěstí odolal

 3. Written by macros
  on 6. 9. 2011 at 18:48
  Permalink

  No já mám podobný problém – pravé sluchátko odešlo úplně.
  Jak jsem si to teď přečetl tak se biju do čela, je to skutečně tak. Vlhkost je zabiják.

  Chodím každý pátek do plavání a vždycky hned po nich si nasadím právě in-ear sluchátka, takže voda se tam rozhodně dostala, protože jsem cítil takové to lupnutí v uších a většinou pak v pravém uchu. Takže teď mi to celé došlo.

  No lomcoval jsem s tím ze stranu na stranu mám Seinheissery zhruba za 1200,- a docela jsem si šetřil i tu pěnu do uší, ale teď je mi to k ničemu, protože hraje jen jedna strana.

  Vzal jsem tedy vatu a polil ji slivovicí a pak jsem touto mokrou vatou sluchátko pečlivě očistil, asi počkám do rána až to uschne. Záhy jsem si přečetl další komenář o pokušení použít slivovici, bohužel už bylo pozdě.

  Už jsem stejně smířen s tím, že sluchátka nepojedou. V jednom uchu je poslouchat nebudu. Akorát teď nevím, zda-li pak koupit nové, nebo jak to bude dál. Hudbu v ipodu už poslouchám od doby, kdy vyšla jeho první generace a jsem na to zvyklý.

  Hold za chyby se platí …

  macros

 4. Written by admin
  on 14. 9. 2011 at 09:59
  Permalink

  pokud nezabere čištění, tak odstraň mřížku a zkus to bez ní. pokud nezabere vůbec nic, tak věz, že dneska lze koupit lépe hrající sluchátka než tvoje starší sennheisery CX za takových 800kč. takže to není žádná velká pálka.

 5. Written by Radee
  on 19. 12. 2011 at 12:20
  Permalink

  Můžu potvrdit, že to funguje. Právě jsem si je vyčistil a hrají už obě dvě a celkově hrají jako na začátku (basy apod.). Vzal jsem vatovou tyčinku, pokapal peroxidem vodíku a jemně ten ušní maz setřel a hotovo. Super, díky moc za návod…..

 6. Written by Tomiq
  on 15. 5. 2012 at 23:01
  Permalink

  Taky děkuju za návod – já jse tedy použiil Iron na mytí oken – vatičkou s ním potřel mřížku na sluchátkách a pak ústy „vycucnul“. Ušní maz, co z toho vyšel, pak setřel hadříkem 🙂

  Mně sice obě sluchátka hrála stejně nahlas, ale zvuk byl takový „zahuhllaný“, tj. bez výšek..

 7. Written by Holi
  on 20. 7. 2012 at 21:02
  Permalink

  Dobrý den,
  objevil se mi problém, že levé sluchátko hraje méně. Dostal jsem se až sem a zkoušel také vyřešit. Když ze sluchátka sundám gumový nástavec, aby seděli v uších, jsou tam malinké papírové filtry (náhradní nemám). Na pravém sluchátku už jsem ho neměl, tak jsem ho sundal i z levého, ale furt hraje tišeji. Vy jste zde psali jen o vyčištění / vyndání filtru a to mi tedy nepomohlo. Mohli by jste mi, pokud umíte, poradit? Mimochodem, mám sluchátka Koss Mirage.
  Děkuji, Lukáš

 8. Written by Honza
  on 20. 8. 2012 at 21:12
  Permalink

  Díky moc, zachránilo to moje sluchátka od vyhazovu 🙂 😀 !

 9. Written by admin
  on 5. 9. 2012 at 15:00
  Permalink

  Holi: Dobrý den, tyto sluchátka lepší vyhodit a koupit něco normálního…

 10. Written by Karol
  on 16. 9. 2012 at 17:59
  Permalink

  Staci ustami podtlakom vysat neporiadok zo sluchatok, je to nehygienicke ale funguje to.

 11. Written by admin
  on 8. 10. 2012 at 15:40
  Permalink

  tedy fuj 🙂

 12. Written by meco
  on 13. 7. 2013 at 18:26
  Permalink

  Ďakujem veľmi pekne sluchátka idú ako nové 🙂

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply