Kompatibilita třítlačítkového ovládání pro iPhone

Poslední dobou jsou hitem sluchátka s novým třítlačítkovým ovládáním. Funkčně to je paráda: dvě tlačítka ovládají hlasitost a prostřední je multifunkční – určené např. pro pauzu, posouvání skladeb, příjem a zavějšení hovoru atd… + samozřejmě mikrofon pro použití jako handsfree k telefonování.

Avšak sluchátka mají poměrně časté problémy s kompatibilitou. Bohužel se opět na webu nedají nalézt přesné informace, ale lze vycházet z tohoto (týká se třítlačítkového ovládání):

Posted on Březen 21, 2011 at 18:12 by admin · Permalink
In: praxe

Tři komentáře

Subscribe to comments via RSS

 1. Written by Martin Macák
  on 22. 7. 2013 at 20:18
  Permalink

  Škoda, že toto téma nějak utichlo (nebo teda zde na tabletu nevidím žádný komentář k tématu). Mám SoundMagic E10M. Od E10 se liší právě tímto 3tlačítkovým ovládáním. Ted v posledním mobilu Lenovo A660 nefungují vubec. V Samsung Note 10.1 hrají (velmi dobře), funguje mikrofon na Skype, Talk, Whats App + běžný hovor GSM, PLAY tlačítko spustí poslední hranou skladbu v defaultnim Hudebním Přehrávači(nekdy ale v HudbaPlay aplikaci), při přehrávání skladby stisk tlačítka PLAY:
  1x stisk=pauza
  2x stisk=vetšinou následující skladba, někdy jen pauza.
  3x stisk=následující skladba, nikoliv předchozí.
  Ovládání hlasitosti nefunguje :-/
  HTC OneV hraje solidně, ale výstup mobilu má mnoho vlastního šumu a nespasí to v žádném případě ani ono mocně proklamované BEATS AUDIO (sluchátka jsou fakt dost dobrá a odhalí NEkvalitu zvukového zdroje velmi snadno, mimo jiné diky malé impedanci, řekl bych). Dále funguje mikrofon stejným způsobem jako u výše popsaného Note 10.1.To samé platilo u používání tlačítka PLAY, ale jen s některými konkrétními verzemi firmwaru.
  Hezký poslech přeju.

 2. Written by milovnikhudby
  on 1. 8. 2013 at 14:15
  Permalink

  Dobry den, skvely clanek, ale rad bych se zeptal, jak je to s kompatibilitou u sony ericsson. Docela by mi to hodne pomohlo, abych si nekoupil sluchatka a nezjistil, ze si k nim musim poridit okousane jablko. Dekuji.

 3. Written by admin
  on 15. 8. 2013 at 19:04
  Permalink

  SE je bohužel většinou NEkomptibiilní s jakýmkoli headsetem třetího výrobce….

Subscribe to comments via RSS

Leave a Reply